Kedden késő este betörtek Csongrádi László olimpiai bajnok kardvívó házába és többek között a tolvaj ellopta a szöuli olimpiai aranyérmét. A rendőrség nyomoz, a meglopott olimpikon egykori mestere a Facebookon kér segítséget.

Nagy szomorúság

A tolvajok az éj leple alatt érkeztek, észrevétlenül betörtek az olimpikon otthonába. Átforgattak mindent, közben megtalálták a féltett erejét, a szöuli olimpián szerzett aranyérmet. Az értékes medált természetesen magukkal vitték, nagy szomorúság ez a tulajdonosának, aki egész életében azért küzdött, hogy az olimpián egy ilyen érmet szerezzen. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

36 éves érem

Az 1988-ban Szöulban olimpiai bajnok magyar kardcsapat kapitánya, Kovács Tamás a Facebookon osztotta meg egykori tanítványa, Csongrádi László meglopását. A tolvajok kedden késő este mentek be Csongrádi házába.

 

 

 

 

 

 

A szovjeteket győzték le

Az egykori tréner így ír az esetről a közösségi oldalán: “Kérem a Facebook ismerőseimet, hogy osszátok meg, hátha a hír eljut éremgyűjtőkhöz, piaci árusokhoz, mert valószínű, hogy a tolvaj pénzre akarja váltani a lopott érmet, ami csak Csongrádi Lacinak jelent nagyon sokat, aki kitűnő vívásával járult hozzá az olimpiai aranyéremhez, amikor is 4:8-ról verték meg a szovjet válogatottat. A rendőrség megindította a nyomozást! Előre is köszönöm a megosztásokat!” – írta a volt edző. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Itt van Kovács Tamás posztja

Kiemelt kép forrása a fenti poszt