Elszámoltatás: az NKA 17 milliárdos pénzosztása miatt őrizetbe vettek 6 személyt, köztük Bús Balázst, Óbuda volt fideszes polgármesterét is
Hat személyt őrizetbe vett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásainak ügyében. „A hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és most őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak” – írta Facebook-oldalán Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter. Őrizetben Bús Balázs Őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst, Óbuda volt fideszes polgármestere az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt. Posztjáról azután mondott le, hogy kitört a botrány a választás előtt fideszes körökben kiosztott 17 milliárd forintnyi kulturális támogatás miatt. Hűtlen kezelés miatt kezdeményezték Bús […]
