Magyar Péter: eltávolítjuk Sulyok Tamást, augusztus 20-án új köztársasági elnöke lehet Magyarországnak
Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amelyre hivatkozva eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és Polt Pétert már közvetlenül ezzel menesztik, a bíróságok függetlenítésével pedig a Kúria és az Országos Bírói Hivatal vezetője is távozhat. Eltávolítják Sulyok Tamást Magyar Péter szerint a maffia vezetőit csak akkor lehet felelősségre vonni, ha eltávolítják azokat, akik akadályozták az eljárásokat. A 17. alkotmánymódosítással kezdeményezik Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszűnését. Szeptembertől átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, és a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép népszavazással megerősíti. Az alkotmányozási folyamat lezárultáig a parlament […]
