Vége a plakátáradatnak Budapesten – Csak a metróban és a sugárutakon maradhatnának hirdetések Karácsony Gergely új javaslata alapján
Teljesen eltüntetné a közterületi óriásplakátokat és a digitális hirdetőtáblákat Budapest utcáiról a Főpolgármesteri Hivatal által kidolgozott új rendelettervezet. Karácsony Gergely főpolgármester javaslata szerint a fővárosi hirdetőoszlopok 80 százalékát is le kellene szerelni. Megtisztulhat a városkép és várhatóan csak ott lesznek plakátok, ahová valók. Társadalmi egyeztetésen a tervezet A Főpolgármesteri Hivatal a napokban társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely szinte teljesen megtiltaná a közterületi plakátolást Budapesten. Karácsony Gergelyék javaslatáról a tervek szerint már a június 26-i ülésén dönthet a Fővárosi Közgyűlés. A főváros vezetése által benyújtott dokumentum célja, hogy megszabadítsa a várost a reklámok többségétől. A szabályozásnek – érthető módon […]
